Czy jogurt Activia wypity godzinę po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej ma wpływ na jej skuteczność?

Witam, mam nieco głupie pytanie: czy jogurt Activia wypity godzinę po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej ma wpływ na jej skuteczność? I czy mogę jeść i pić co chcę zaraz po przyjęciu tabletki czy np. wstrzymać się z tym jakiś czas? Chodzi mi o normalne posiłki i napoje, bez dziurawca, nie przeczyszczające itp.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw w tej sytuacji.