Czy już po jednym zastosowaniu maści istnieje możliwość uszkodzenia słuchu i nerek?

Witam, na maści zawierającej neomycynę napisane jest, że nie można stosować jej na duże powierzchnie uszkodzonej skóry. Czy zadrapanie wielkości ~10cm jest dużą powierzchnią i czy już po jednym zastosowaniu istnieje możliwość uszkodzenia słuchu i nerek? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

raczej nie jest zbyt dużą. konieczny kontakt z lekarzem rodzinnym, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.