Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry.
Kamica pęcherza moczowego oznacza że pacjent ma złóg w świetle pęcherza moczowego.Taki złóg( kamień) mógł wytworzyć się w świetle pęcherza wskutek długotrwałych zaburzeń opróżniania pęcherza np. u osoby która ma przeszkodę poniżej pęcherza( tzw podpęcherzową przeszkodę). Przykładem takiego schorzenia jest zwężenie cewki moczowej lub powiększenie gruczołu krokowego( w łacinie gruczoł krokowy nazywamy prostata). Drugim sposobem w jaki kamień może pojawić się w pęcherzu moczowym jest przemieszczenie się złogu który wytworzył się w nerce przez moczowód do pęcherza i utknięcie tego złogu w pęcherzu( bo większość wydala się na zewnątrz przez cewkę moczową).Podsumowując kamień który jest w pęcherzu jeżeli nie wydala się samoistnie na zewnątrz to nie może przesunąć się do nerek i na pewno wymaga operacyjnego usunięcia. gdyż zbyt długie oczekiwanie( bo może sam się wydali) prowadzi zawsze do powiększania się złogu i zabieg wykonywany( obecnie endoskopowy prawie zawsze)będzie dłuższy i trudniejszy.
Ponadto zawsze należy ustalić jaka jest przyczyna powstawania kamicy pęcherza moczowego i równoczasowo trzeba leczyć to schorzenie( np. zwężenie cewki).

0

Tak, to właśnie obecność kamienia w pęcherzu. Mały zostać może wydalony samoistnie, większy należy usunąć zabiegowo - często jest to objaw przeszkody pod pęcherzem (np. przerost prostaty), wówczas należy usunąć też przeszkodę. Do nerek nie przedostanie się kamień z pęcherza. Pozdrawiam www.hanecki.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty