Czy kamyczki w pęcherzyku żółciowym są groźne dla ciąży?

Spozniała mi sie miesiaczka, wiec wykonałam test ciazowy (trzy testy) wyszły pozytywnie. Bardziej prawdopodobienstwo wykazuje badanie hormonu hcg w krwii, lecz w Uk nie wykonuja tych testow, gdyz bylam z tym u lekarza. Test wykazal 2-3 tydzien ciazy, jakie jest prawdopodobienstwo ciazy? Ponadto wczesniejsze badanie krwi wykazalo podejrzenie kamyka w woreczku zolciowym, czy to grozne dla ciazy?

Aleksander Ropielewski

Z Pani pytania wynika, że jest duże prawdopodobieństwo, że jest Pani w ciąży. Występowanie kamicy pęcherzyka żółciowego w ciąży nie stanowi zagrożenia dla ciąży o ile nie dojdzie do zapalenia pęcherzyka (niestety ciążą sprzyja takim sytuacjom), jednak o ile to nie jest konieczne nie wykonuje się operacji w czasie ciąży, a jedynie obserwuje kamicę.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski