Czy karmić 2-miesięczne niemowlę w nocy?

Czy karmic 2 miesieczne niemowle w nocy jesli sie samo nie budzi? Synek po kapieli okolo godz 20 tej jest karmiony piersia i zasypia. W nocy mocno kreci sie i wierci, ale uspokaja sie sam i dalej spi. Przez sen ssie raczki, ale nie wybudza sie na karmienie. Dlatego sama karmie go na spiocha okolo 12-1 i 3-4 w nocy, ale sa to krotkie karmienia, bo go do konca nie wybudzam. Sam sie budzi okolo 6-7 i jest zadowolony skory do zabawy. Karmie wylacznie piersia czy w takim razie nadal karmic go w nocy?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli dobrze przybiera na masie ciała to nie ma potrzeby karmienia w nocy. Proponuję udać się do lekarza pediatry, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.