Czy karmienie mogło doprowadzić do hiperprolaktynemi?

Dzień dobry, Mam 32 lata, dokładnie 22 miesiące karmię córkę piersią. Od około 2-3 miesięcy zauważyłam u siebie mocne wypadanie włosów. Zmniejszyło się trochę, odkąd zaczęłam brać Vitapil Mama i myć głowę Seboradinem. Stosuję również wcierki przeciwko wypadaniu z tej firmy. Niestety, problem nie został całkowicie wyeliminowany. Proszę o odpowiedź, co może być tego przyczyną? Jakie badania zrobić przed wizytą u dermatologa? Czy podczas karmienia piersią może mieć u mnie początek łysienia androgenowego czy prolaktyna wytwarzana przy karmieniu piersią blokuje to zjawisko? Czy długie karmienie piersią mogło przejść w hiperprolaktynemię? Miesiąc temu robiłam morfologię, ob, crp i tsh - wyniki były prawidłowe.

Bardzo wielu kobietom wypadają włosy podczas karmienia piersią i odrastają po zakończeniu laktacji, wracają do stanu sprzed ciąży i laktacji. Myślę , że to już dermatolog zadecyduje, czy konieczne jest wykonywanie jakichkolwiek badań.