Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 5 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy karmienie mogło doprowadzić do hiperprolaktynemi?

Dzień dobry, Mam 32 lata, dokładnie 22 miesiące karmię córkę piersią. Od około 2-3 miesięcy zauważyłam u siebie mocne wypadanie włosów. Zmniejszyło się trochę, odkąd zaczęłam brać Vitapil Mama i myć głowę Seboradinem. Stosuję również wcierki przeciwko wypadaniu z tej firmy. Niestety, problem nie został całkowicie wyeliminowany. Proszę o odpowiedź, co może być tego przyczyną? Jakie badania zrobić przed wizytą u dermatologa? Czy podczas karmienia piersią może mieć u mnie początek łysienia androgenowego czy prolaktyna wytwarzana przy karmieniu piersią blokuje to zjawisko? Czy długie karmienie piersią mogło przejść w hiperprolaktynemię? Miesiąc temu robiłam morfologię, ob, crp i tsh - wyniki były prawidłowe.
KOBIETA, 32 LAT 4 tygodnie temu

Alternatywy leczenia DCP

DCP to jedna z metod leczenia łysienia plackowatego. Czy są jakieś inne sposoby radzenia sobie z tym problemem? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Bardzo wielu kobietom wypadają włosy podczas karmienia piersią i odrastają po zakończeniu laktacji, wracają do stanu sprzed ciąży i laktacji. Myślę , że to już dermatolog zadecyduje, czy konieczne jest wykonywanie jakichkolwiek badań.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy