Czy karmienie tylko jedną piersią może odwodnić niemowlę, albo nie dostarczyć wszystkiego co potrzebne?

Karmię od 6 tygodni tylko prawą piersią, bo córeczka (5 miesięcy) nie lubiła się do lewej przystawać i niestety teraz w lewej nie mam mleka. Próbuję teraz odzyskać laktację w lewej piersi, używając laktatora, bo słyszałam, że jedna pierś produkuje pełniejszy pokarm, a druga zaspokoja pragnienie. Martwie się, że odwodnię maleństwo. W tym samym czasie zaobserwowałam, że córeczka już nie za wiele przybywa na wadze, je częściej - co godzinkę, ale tylko 5 minutek, pomimo, że mleko jeszcze płynie, a po chwili wkłada paluszki do buzi. Nie wiem, czy to dwa różne tematy. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Proponuję szybko udać się do poradni laktacyjnej, aby dowiedzieć się jak przywrócić, po tak długim czasie, pokarm w drugiej piersi. Nie ma możliwości, żeby odwodniła Pani dziecko, ponieważ oprócz piersi, dziecko pobiera również plyny: herbatki, soczki.

Pozdrawiam