Czy kaszel ma związek z podłożem nerwowym?

Od ok roku mam kaszel zawsze pod wieczór i czasem po północy, alergolog przepisał mi clatre a pumonolog ventolin . Lek wziewny wiadomo rozszerza oskrzela i jest ulga , rzuciłam clatre i kaszel nadal jest . Któregoś razu rzuciłam wszystko i z tych strsow kaszlowych wzięłam pramolan i o dziwo nie kaszle od tygodnia ale muszę brać pramolan . W ulotce pisze że ma działanie antychistaminowe czyli działa na alergię (potwierdzona) c Czy to kaszel na tle nerwowym ?

Witam Panią
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jeżeli kaszel nasila się w sytuacjach trudnych, stresujących,
lękowych lub wtedy, gdy jest Pani zdenerwowana,
to prawdopodobnie jest to kaszel psychogenny, który występuje
przede wszystkim przy nerwicy i zaburzeniach lękowych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Nieleczony kaszel psychogenny często prowadzi do podrażnienia
błony śluzowej dróg oddechowych, a nawet jej zaniku
a w konsekwencji do czy wymiotów, przepukliny,
rozstrzeni oskrzeli, nietrzymania moczu itp.
Aby skutecznie wyleczyć kaszel psychogenny, należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie z emocjami i ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl