Czy kaszel może być wynikiem upadku?

10 dni temu bardzo niefortunnie upadłam na beton. Cały ciężar upadku przyjęła klatka piersiowa. Na drugi dzień dostałam bardzo silnego duszącego kaszlu. Nie mam zadnych objawów przeziębienia tylko ten kaszel. Zakupiłam syrop , który cały juz wypiłam niestety nie widze zadnej poprawy wręcz mam wrażenie ze kaszel się nasila. Nie mogę spać, ponieważ cały czas kaszlę. 12 lat temu przeszłam operację serca, miałam przecinany mostek. Czy to możliwe, że kaszel jest wynikiem upadku i czy sam przejdzie czy jednak może być to groźny i powinnam zgłosić się do lekarza?

Lek. Paweł Szadkowski

Upadek mógł spowodować złamanie żeber lub nawet wytworzenie się odmy. Sugeruję pilnie udać się do lekarza lub na SOR w celu oceny pani stanu, badania przedmiotowego oraz w razie konieczności wykonania dodatkowej diagnostyki (np. RTG klatki piersiowej).