Czy kaszel może towarzyszyć zapaleniu żołądka?

Od 4lat mam zapalenie żołądka,dwunastnicy,przełyku ,nadżerki i od3lat metaplazję żołądka.Test h pylori dodatni.Jestem 3mce po eradykacji .W trakcie bardzo żle się czułam i wymiotowałam.Obecnie mam kilka razy w tyg.zgagę oraz kaszel a gardło mi nie boli,oraz nadmiar kwasu w żołądku.Czy taki kaszel z uczuciem czegośw przełyku może mieć związek z tą chorobą ? Co to jest metaplazja którą mam i czy to może da się wyleczyć?

Lek. Tomasz Budlewski

A czy przyjmuje Pani jakieś leki obecnie? Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego i dalsze postepowanie . Sadze ze wskazana jest konsultacja gastroeneterologiczna