Czy kaszlące dziecko może mieć narkozę?

Mój syn ma mieć planów zabieg przepukliny mosznowej. Jest alergikiem i ma stwierdzona wczesnidziecieca astmę oskrzelowa. Syn ma rok. Leki które mu podaję nie koliduja z narkoza. Syn ma ma ciągły kaszel. Czy dziecko może być poddane narkozie z kaszlem? Syn osluchowo jest cały czas czysty. Pół roku temu przeszedł zapalenie oskrzeli. Od tamtej pory ciągle kaszle lecz osluchowo jest czysty.

Lek. Wojciech Zygmunt

Ostateczną decyzję podejmie anestezjolog, ale najprawdopodobniej nie ma tutaj żadnego przeciwwskazania. Pozdrawiam i życzę zdrowia.