Czy katalaza zawarta w suplementach diety przeciwko siwieniu jest w stanie spowolnić ten proces?

witam czy katalaza zawarta w suplementach diety przeciwko siwieniu jest w stanie spowolnić ten proces, czy nie jest ona dezaktywowana w procesie trawienia?. Czy suplementy te są bezpieczne ? Jakie produkty żywnościowe zawierają katalazę i jak dużo trzeba by było ich zjeść by odpowiadało to 5000 UI katalazy zawartej w suplemencie. Bardzo zależy mi na miarodajnej opinii. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam Urszula P.

Witam serdecznie. Przyczyną siwienia włosów, może być także, jak dowodzą naukowcy z Europy, nagromadzenie nadtlenku wodoru w mieszkach włosowych. Jest to spowodowane tym, iż z wiekiem dochodzi do spadku aktywności katalazy, enzymu odpowiedzialnego za jego rozkład. Nadtlenek wodoru hamuje naturalny proces powstawania melaniny, czemu towarzyszy także spadek poziomu enzymów MSR A i MSR B, odpowiedzialnych za ochronę włosów przed siwieniem, poprzez naprawę uszkodzeń wywołanych działaniem nadtlenku wodoru.