Czy katar może mieć coś wspólnego z ciążą?

Witam czy katar a właściwie zatkany nos może mieć coś wspólnego z początkiem ciąży? staram się o dziecko od ponad roku. 2 dni temu powinnam mieć miesiączkę ,której nie ma. wyjątkowo w ogóle nie bolą mnie piersi a co miesiąc przed miesiączką ból jest okropny.nie mam też temperatury

Witam. Być może miesiączka opóźnia się ze względu na zaburzenia równowagi hormonalnej wywołane infekcją.