Czy katar po ekstrakcji górnej ósemki jest powodem do niepokoju?e

witam.....dwa dni temu wyrwano mi lewą górną ósemkę i zrobiono próbę zatokową(wszystko ok) o dziwo czuję się całkiem dobrze -nie boli mnie ani rana ani dziąsło ale cały czas mam wrażenie ze zaraz wyleci mi ten skrzep i ze się nie utrzyma ....dodatkowo mam katar i kicham z lewej dziurki nosa...czy to powód do niepokoju? pozdrawiam

Dzień dobry, jeżeli próba zatokowa była negatywna, to najprawdopodobniej jest wszystko w porządku. Utrzymujący się katar z jednej dziurki, może być jednak dowodem na to, że w zatoce był chroniczny stan zapalny, który teraz jest w trakcie gojenia się. Po kilku dniach od ekstrakcji należy skontrolować czy w tym obszarze nie ma pozostałości w postaci przetoki.