Czy kawa i coca-cola mogą być powodem zawrotów głowy?

Witam. Piję codziennie jedną kawę rozpuszczalną zrobioną z dwóch łyżeczek i dodatkowo ok. 1l coca-coli dziennie. Trwa to od jakiegoś roku. Czy jest możliwe, że przez to czuję się bardzo źle? Mam zawroty głowy, jestem otępiała i czasem mam wrażenie, że "życie toczy się obok mnie". Mam problemy z koncentracją i pamięcią. Rozmawiam z kimś a za chwilę nie jestem pewna czy to się działo. Czy wynikiem takich uczuć może być niski poziom potasu w organiźmie? Czy kawa i coca cola na to wpływa?

Dzień dobry, trudno wyrokować, czy kawa i kola są przyczyną wszystkich opisanych objawów, jednak może tak być. Kofeina wypłukuje minerały z organizmu, ogromne ilości cukru w koli działają niekorzystanie m.in. na układ neurologiczny i odporność. Na pewno warto udać się do lekarza, który zleci odpowiednie badania, a swoją drogą odstawić używki, szczególnie kolę.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/

Opisywane przez Panią objawy są bardzo niepokojące, proszę zgłosić się do lekarza celem diagnostyki i nie bagatelizować symptomów. Oczywiście colę proszę swoją drogą odstawić.

Witam serdecznie,

nadmiar kawy i coca coli oczywiście może szkodzić i wpływać na złe samopoczucie ale objawy, które Pani opisuje są bardzo niepokojące. Proszę skonsultować sprawę z lekarzem.

Pozdrawiam