Czy kawa może być przyczyną zastoju wagi?

Od trzech tygodni jestem ba diecie. Jem mało, ale nie ćwiczę, staram sie dużo ruszać ogólnie. Na śniadanie jem zazwyczaj owsiankę z miarka odzywki białkowej i suszona żurawina, potem np pierś z kurczaka pieczona z warzywami i na kolacje to samo albo serek wiejski light i warzywa albo np dwa jabłka. Podekscytowany posiłkami pije zwykle 2-3 kawy z mlekiem i miodem. Czy ta kawa moze byc przyczyna zastoju wagi? Czy chodzi o cos innego?

Witam serdecznie,

aby odpowiedzieć na to pytanie -- należałoby prześledzić dokładnie pod kątem żywienia kilka typowych dla Pani dni. Być może warto zastanowić się nad profesjonalną i indywidualną konsultacją u specjalisty dietetyka? Dietetyk oceni sposób żywienia, masę i skład ciała i podpowie, co i jak można w nich zmodyfikować.

Warto, aby Pani pamiętała, że "jedzenie mało" nie jest najlepszą metodą odchudzania. Poza tym stosowanie na własną rękę odżywek białkowych może być niekorzystne dla zdrowia.

Pozdrawiam
Ewelina Gumiela, mgr dietetyk

Witam serdecznie,

zatrzymanie masy ciała pomimo stosowania diety redukcyjnej może wynikać z różnych czynników. M.in powodem może być obniżenie tempa metabolizmu spowodowane zbyt dużym ograniczeniem ilości dostarczanych kcal, brakiem ruchu, chorobami towarzyszącymi.Bardzo proszę o informacje dot wieku, wagi, wzrostu, aktywności fizycznej. Na podstawie wyliczeń będzie można określić jakie jest zapotrzebowanie energetyczne. Aktualna dieta na jakiej podstawie została ułożona?Czy wcześniej też były stosowane jakieś diety?
pozdrawiam
Małgorzata