Czy kawa szkodzi w odchudzaniu?

Witam jestem na diecie zawsze pike kawe i czy jedna łyzeczka kawy zaszkodzi mi w odchudzaniu ? Oraz biore tabletki liporedium czy One mi pomogą ? I ile powinnam ćwiczyć ? Ja ćwicze zawsze wieczorem godzine po kolacji mam 23 lata waże ok 90 kg albo i nawet wiecej. Nie stać mnie na wizyte u diedetyka jak i na niektore dania jem warzywa,owoce,mieso i rybe gotowana.

Dzień dobry,

kawa nie zaszkodzi Pani w procesie odchudzania - ale nie powinna jej Pani dosładzać cukrem.
Odpowiednio zbilansowana dieta nie wymaga stosowania tabletek wspomagających odchudzanie. Natomiast ćwiczenia można włączyć.

Odchudzając się na własną rękę może Pani doprowadzić do niedożywienia organizmu a także spowolnienia metabolizmu. Odchudzanie jest trudnym procesem, które prowadzone w nieprawidłowy sposób może mieć później konsekwencji zdrowotne stąd powinno ono przebieg pod opieką dietetyka.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Nie ma przeciwwskazań do picia kawy.
Należy stosować dietę zgodną z zasadami zdrowego odżywiania, czyli:
- jeść 4-5 posiłków dziennie co 2-3 godziny, co chroni przed nagłym napadem głodu, nad którym ciężko zapanować
- dbać o różnorodność i estetykę posiłków, aby dostarczyć odpowiednią ilość substancji odżywczych, witamin i składników mineralnych
- unikać nadmiernych ilości tłuszczów (np. gotowanie na parze zamiast smażenia)
- spożywać zdrowe węglowodany, czyli zamienić białe pieczywo na ciemne, makarony białe na razowe, ryż biały na brązowy, dodać do codziennego jadłospisu płatki owsiane. Należy pamiętać, że produkty te są doskonałym źródłem błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego w wodzie.
- pić co najmniej 2 litry wody dziennie
- unikać soli - stosować zioła
- zrezygnować przekąsek typu paluszki, chipsy, fast food, napoje gazowane.
Aktywność fizyczna 1 godz co 2 dzień.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/