Czy kawałek pozostawionej w nodze śruby może się przemieszczać?

Witam. Jest po zabiegu wymiany gwoździa śródszpikowego w kości piszczelowej. Patrząc na RTG mam wątpliwości, a mianowicie śruba przy bliższym końcu gwoździa jest tak długa, że wystaje ok 2cm poza kości piszczelową. Czy aby nie jest za długa? W dalszym końcu gwoździa pozostał złamany kawałek śruby po wcześniejszym gwoździu. Jednak nie pozostał on w tunelu wiercenia a już przy samej kości w pozycji rownoległej piszczela. Podobno była próba wyciągnięcia tych śrub od strony strzałki, jednak widać nieudana, ale dlaczego lekarz zostawił ten złamany kawałek tak luźno..? Czy tak może być? Czy ten kawałek może się przemieszczać i uszkodzić mi coś w środku nogi?

Dobry Wieczór,
Raczej nie jest możliwe przemieszczenie fragmentu śruby, ale bez możliwości oceny zdjęć nie mogę powiedzieć nic jednoznacznie.
Pozdrawiam.