Czy każda brodawka okolic intymnych ma związek z HPV?

czy kazda brodawka na sromie to zakazenie wirusem hpv? pytam bo w tym miejscu od ponad 2 lat mam 2 brodawki koloru skory szerokie u podstawy waskie ku gorze dosc odstajace z ktorymi nic sie nie dzieje lekarz stwierdzil ze to zwykle narosla czy jak by byly klykciny czy przez ten czas nie ulegly by rozpowszechnieniu

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele, konieczna diagnostyka nie musi to być przyczyna HPV