Czy każda pleśń jest szkodliwa?

Dzień dobry! Obecnie kiszę buraki. Widzę bardzo ròżnorodne opinie na temat pleśni pojawiającej podczas kiszenia. Słyszałam, że pleśń biała nie jest szkodliwa i należy ją po prostu zebrać, a zakwas pić. Oczywiście w odróżnieniu od innych koloròw pleśni, ktòra już jest bardzo szkodliwa. Inni mòwią, że nawet ta biała pleśń sprawia że zakazać należy bezzwłocznie wyrzucić. Szanowana Magda Gessler uważa, że biała pleśń nie jest szkodliwa i należy ją tylko usunąć, a zakwas wypić. Gdzie leży prawda?

Dzień dobry,

kiszonki są bardzo zdrowe - to najlepszy sposób utrwalania żywności. Uważam, że może się Pani sugerować wypowiedzią Pani Magdy.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga