Czy każde zaburzenia pamięci i koncentracji powinny wzbudzać niepokój?

Witam Czy każde zaburzenia pamięci i koncentracji powinny wzbudzać niepokój? Czy za każdym razem jak się zapomniało o jakiś wydarzeniach z przeszłości, człowiek powinien się martwić? Pozdrawiam

Witam!
Nie! Nie wszystkie rzeczy zapominane są równie ważne. Mamy w życiu takie chwile i zdarzenia, o których chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć! Ponadto zapominanie jest nawet czymś normalnym. Przy napięciu emocjonalnym, na skutek rozproszenia uwagi, mamy wrażenie, że tracimy pamięć - jest to pozorna utrata związana z dekoncentracją.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Zaburzenia pamięci, które narastają, dotyczą wielu a nie pojedynczych zdarzeń czy faktów, nie są związane ze stresem, zmęczeniem itp., wymagają diagnostyki. Należy udać się do neuropsychologa/psychologa, wykonać testy oceniające pamięć. Jeśli badania potwierdzą deficytu pamięci konieczna będzie konsultacja neurologiczna