Czy każdy antybiotyki zawierający doksycylinę uszkadza tęczówkę oka?

Witam miałam pytanie czy każdy antybiotyki który zawiera doksycyline uszkadzają teczowkę oka ponieważ zazywam dwa razy w roku antybiotyk z powodu boleriozy i każda grupa i stany zapalne w zębach też kończył się antybiotykiem z doksycylina czy muszę ją ograniczyć ponieważ ma wadę wrodzoną wzroku plus, astygmatyzm i byl zez zaczyna mi się już coś dziać na siatkówce?czy muszę to ograniczyć czy mogę kazdy antybiotyk z tym przyjmować czy z innym składem ma przyjmować?

Doksycyklina to antybiotyk, pojedyncza substancja. Są różne preparaty zawierające doksycyklinę. Rzeczywiście producent podaje możliwość. występowania zaburzeń widzenia, ale podobne objawy niepożądane zdarzają się bardzo, bardzo rzadko. Jeśli ma pan wadę wzroku, a istnieje konieczność stosowania doksycykliny, to może ją pan stosować, ale radziłbym 2 x do roku zbadać wzrok. Rzadko kiedy istnieją wskazania do ciągłego stosowania doksycykliny. Stomatolodzy stosują ten antybiotyk dość rzadko. Rzeczywiście bywa stosowany w boreliozie lub w chorobach skórnych.