Czy każdy może jeść ostropest?

Mam pytanie czy każdy może jeść ostropest? nawet jak człowiek czuje się zdrowy? czy ten niemielony w ziarenkach można bezpośrednio popić wodą i ile razy dziennie należy go brać?czy można po jedzeniu brac?i jak długo stosować?czy można używać długi okres?i czy można brać inne zbożowe produkty wraz z ostropestem?proszę o odpowiedz

Witam serdecznie,

Ostropest plamisty nie jest wskazany dla osób z problemami z niedrożnością dróg żółciowych, kobiet w ciąży oraz karmiących.
Nie wykazano toksyczności tej rośliny, ale każdy składnik spożywany w nadmiarze i nierozsądnie może spowodować pojawienie się niechcianych objawów.

Z ostropestu przygotowuje się napary bądź nalewki. Całe nasiona należy gryźć przed połknięciem, ale nie jest to popularne ze względu na smak, ale w większości kuracji wykorzystywany jest napar.

W przypadku profilaktyki napar można pić codziennie: 1 mała łyżeczka do herbaty, popijać wodą.

Ostropest wspomaga funkcjonowanie wątroby, ale nie ma żadnych ograniczeń dietetycznych przy jego stosowaniu.

Serdecznie zapraszam również na stronę poradni www.kalorynka.pl

Pozdrawiam
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann