Czy kiedykolwiek będę mogła ćwiczyć?

Nie mogę utrzymać właściwego BMI. Żeby ważyć min. 55 kg muszę jeść 4000 kcal i nie ćwiczyć lub min. 8 tys. kcal z ćwiczeniami. Gdy jem 8 tys. kcal - dostaję cukrzycy, gdy jem mniej - ważę za mało (choć czuję się zdrowo). Gdy w ogóle nie ćwiczę i jem dużo - ważę prawidłowo, ale mam otyłość brzuszną i jestem niesprawna fizycznie. Czy kiedykolwiek będę mogła ćwiczyć? Wmuszanie w siebie jedzenia jest naprawdę przykre.

Witam. Mam wrażenie, że Pani kłopot z BMI ma głębsze podłoże, medyczne albo psychologiczne. Zakładam, że informacje, które Pani posiada na temat ilości kilokalorii pochodzą od dietetyka lub lekarza. Jeśli nie, trzeba zacząć od wizyty u dietetyka. Jeśli ma już Pani to za sobą, sugerowałabym wizytę u psychoterapeuty. Zgaduję tylko i mogę się mylić, ale jakoś mi tu "pachnie" zaburzeniami jedzenia. Jestem przekonana iż jest możliwe wyjście z tego jedzeniowo-ćwiczeniowego "impasu", pod warunkiem skorzystania z pomocy specjalisty. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!