Czy kiedykolwiek będę w stanie stworzyć związek?

Mam dziwny problem, który uprzykrza mi teraz życie. Od dzieciństwa mam awersję seksualną, która nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Nie wiem, jaka jest tego przyczyna, bo nie mam żadnych doświadczeń. Czy da się z tego wyjść? Czy kiedykolwiek będę w stanie stworzyć związek, oparty nie tylko na bliskości psychicznej, ale i fizycznej?

Dzień dobry.

W związku ze zbyt ogólnymi informacjami proponuję Pani wizytę u seksuologa.

Życząc odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski

Rozumiem, że temat awersji seksualnej jest dla Pani wstydliwy i nie chce się Pani dzielić tym problemem na publicznym forum. W celu zrozumienia trudności z jakimi się Pani zmaga niezbędny będzie jednak dokładny opis awersji, z jaką się Pani zmaga, na czym ona polega, jak się objawia itd. Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychoterapeuty, lub seksuologa (najlepiej psychologa o obu specjalizacjach), któremu w intymnych warunkach gabinetu będzie Pani mogła opowiedzieć o swoim problemie i uzyskać wsparcie, wraz z poszukiwaną pomocą.
Na podstawie tak krótkiego opisu nie jestem w stanie dać Pani gwarancji, że uda się Pani przezwyciężyć awersję, z którą Pani żyje. Prawdopodobieństwo, że jest ona "nieuleczalna" jest jednak niezwykle małe, tak więc gorąco polecam skorzystać z pomocy specjalistycznej. Rozumiem Pani wstyd i obawy przed spotkaniem z drugim człowiekiem i opowiadaniem mu o swoich intymnych problemach. Profesjonalista zrozumie Pani problem, okaże Pani ciepło i akceptację. Nie ma powodu, aby dłużej doświadczała Pani trudności, obaw i przykrości.