Czy kiedyś badanie typu fMRI będzie przy depresji czymś trwale stosowanym?

Czy kiedyś badanie typu fMRI, czyli funkcjonalny rezonans magnetyczny,będzie przy depresji czymś trwale stosowanym?Leki często nie pomagają lub dobór ich trwa pół roku,a nawet dłużej,a chory nie ma sił na nic:(,ciągle ktoś śpi,a tu dziecko,praca,mieszkanie,nie idzie tego ogarnąć w takim cierpieniu.Jakieś zmiany nadejdą w końcu i przełom sprawdzania układu nerwowego,a nie dobór leków na "chybił trafił"

Dzień Dobry Pani,

Wymienione przez Panią narzędzie diagnostyczne jest bardzo kosztowne w diagnozowaniu/utrzymaniu.

Z mojej strony zalecałabym Pani psychoterapię, która warta jest Pani rozważenia...

Serdeczności,
irena.mielnik.madej@gmail.com