Czy kilka zabiegów kwasem glikolowym jest w stanie usunąć zaskórniki zamknięte i otwarte?

Czy kilka zabiegów kwasem glikolowym jest w stanie usunąć zaskorniki zamknięte i otwarte czy trzeba wybrać sie na oczyszczanie manualne twarzy? Dużo sie teraz mówi o tym, ze odchodzi sie od manualnego oczyszczania. Czy można zastąpić to kwasem glikolowym?

Jednym ze wskazań do zastosowania kwasu glikolowego jest trądzik młodzieńczy (gł. postać zaskórnikowa i grudkowo-krostkowa). Istnieją różne stężenia kwasu glikolowego , warto odwiedzić dobry gabinet medycyny estetycznej celem doboru odpowiedniego preparatu. Oczyszczanie manualne proponuję zastąpić np. peelingiem kawitacyjnym