Czy kilkugodzinne opóźnienie w przyjęciu antykoncepcji wpływa na jej skuteczność?

Czy kilkugodzinne, kilkukrotne (do 3h) opóźnienie w przyjęciu leku antykoncepcyjnego wpływa na jego skuteczność?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, proszę bezpośrednio odnieść się do ulotki stosowanego leku (jest ich wiele). Z reguły jednak opóźnienie <12h nie wpływa na skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych (o ile w dalszym ciągu zażywana jest 1 tabletka dziennie).