Czy kilkuletnia masturbacja może wpłynąć na jakość seksu?

Uprawiam seks od 3-4 miesięcy i mój członek staje sam w obecności mojej wybranki, przy czym nie musi ona się męczy żeby go postawić. Od samego początku się zastanawiam czemu mój seks trwa bardzo krótko i jak temu zaradzić - problem jest taki, że jeżeli bardzo się podniecę na samym początku to po 1-2 minutach już kończę, a moja dziewczyna nie jest zadowolona. Następna sprawa to sperma - jest jej bardzo mało lub zdarzyło się, że w ogóle jej nie było, czasem jest jej część gęsta a czasem jest całkiem wodnista. Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przedwczesny wytrysk jest charakterystyczny dla młodych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają współżycie seksualne. Masturbacja ma wpływ na jakość stosunku - wydłuża go. Mężczyzna, który masturbował się w młodości, ma większą kontrolę nad własnym ciałem. Warto, żebyś trenował swoją zdolność do kontroli wytrysku. W trakcie masturbacji staraj się przestawać na chwilę, kiedy czujesz, że zaraz dojdzie do wytrysku. Powtarzanie takich ćwiczeń może dać Ci szansę na przedłużenie stosunków.
Pierwsze doświadczenia seksualne wpływają na szybki wytrysk, ponieważ wszystkie bodźce są nowe i silnie na Ciebie oddziałują. Dlatego im silniej jesteś podniecony, tym krócej trwa stosunek. Możesz starać się zaspokajać swoją partnerkę także w inny sposób, np. oralnie czy za pomocą pieszczot dłonią. Warto, żebyście porozmawiali o Waszym życiu erotycznym i wspólnie wypracowali kompromis. Stres i presja także mogą powodować u Ciebie przedwczesny wytrysk. Dlatego tak istotne jest dobre samopoczucie i komfort w trakcie współżycia.
Swoje obawy związane z wyglądem spermy warto skonsultować z lekarzem urologiem.

Pozdrawiam