Kobieta , 65 lat Mam skierowanie na Rez. Magn. oczodołów(orbitopatia tarczycowa przy Gravesa Basedowa).W 2010r miałam operację raka jelita grubego i mam założone w jamie brzusznej klipsy metalowe( na jelicie i po usunietych węzłach).Lekarz w zaśw. napisał,że" nie ma przeciwwskazań chirurg. do wykonania MRI". Nie napisał z jakiego metalu są te klipsy.Jednak ja panicznie boję się,że ze względu na te klipsy mogą być jakieś powikłania w trakcie badania RMI. Gotowa jestem zrezygnować z bad. Czy słuszne są moje obawy?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.
Artykuły na ten temat
Przepuklina - przyczyny, rodzaje, objawy, leczenie

Przepuklina pachwinowa - objawy, leczenie

Przepuklina brzuszna to nieprawidłowe przesunięcie się narządów wewnętrznych lub ich części w miejsca, w których nie powinny się znajdować, czyli poza zakres jamy brzusznej. Jedną z najczęściej spotykanych odmian przepuklin brzusznych jest przepuklina...