Czy kłopoty zawodowe mogą wpływać na obniżone libido partnera?

Mam 28 lat,partner 45.Razem od 6.Od 4 nie uprawiamy seksu.Na początku sex był często-przez ok 0,5 roku później rzadziej.Gdy się poznaliśmy firma partnera zaczynała mieć problemy-tłumaczył tak spadek ochoty na seks problemy w firmie się pogłębiały i w ogóle przestaliśmy się kochać-nie chciałam naciskać problemy w firmie nadal są- nawet większe,status partnera mocno spadł.Miedzy nami jest ok-okazuje mi czułość bliskość podobam mu się kocha mnie Czy przez to możliwe jest że nie ma w ogóle ochoty?

Witam Panią
Przyczyn spadku libido może być bardzo dużo.
Najczęściej mają one podłoże psychologiczne.
Bardzo często obniżenie libido związane
jest ze stresem i zmęczeniem.
Jedną z często występujących przyczyn osłabionego
libido są też kłótnie, niewyjaśnione spory czy ukryty
żal do partnera.
Przyczyną może być również niski poziom
testosteronu, który odpowiada za libido.
Spadek zainteresowania seksem może być
też spowodowany chorobami takimi jak:
cukrzyca, nadciśnienie tętnicze,
infekcje układu moczowo-płciowego.
Osłabione libido może być również skutkiem
ubocznym przyjmowanych leków.
Brak popędu, zwykle połączony jest ze stanem
obniżonego nastroju. Czasami unikanie współżycia
jest jednym z pierwszych objawów depresji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Myślę, że pierwszym krokiem powinna być szczera
rozmowa z partnerem.
Jeżeli nie pomoże, to może przynajmniej uda się
zachęcić partnera do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł niedyspozycji męża
i dobierze odpowiednią technikę, dzięki
której problem zostanie rozwiązany.
Gdyby Pani partner chciał porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam serdecznie,

Obniżone libido ma wiele przyczyn. Może to być stres związany z innymi sferami życia, np. z pracą. Może to też być spowodowane zmianami hormonalnymi, itp. W takiej sytuacji, którą Pani opisała, warto byłoby porozmawiać z partnerem na temat skorzystania z pomocy seksuologa. Wspólnie mieliby Państwo możliwość porozmawiania o trudnościach i swoich potrzebach. Zachęcam do skorzystania z takiej formy pomocy.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam,
Oczywiście obniżone libido może być związane ze stresem i zmęczeniem - jest wiele również innych czynników psychologicznych, które powodują iż partner nie ma ochoty na seks. Jeśli okazuje Pani czułość i czuje się Pani kochana, przyczyny mogą być również fizjologiczne - o tym wszystkim należałoby porozmawiać z psychoterapeutą par/seksuologiem.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek