Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy kłucie penisa może oznaczać podrażnienie?

Ból penisa Witam. Od pewnego czasu towarzyszy mi kłucie penisa w okolicach żołedzia. Kłucie nie jest ciągłe, boli przy dotyku przez spodnie. Nie ma żadnej rany. Czy to może być podrażnienie, czy coś poważniejszego? Ból nie występuje przy sikaniu. Dodam, że niedawno byłem na plaży i zapomniałem zmienić kąpielówek, czy mógł mi to podrażnić piach?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Nadwrażliwość penisa może być spowodowana podrażnieniem. Nie można wykluczyć innych przyczyn występujących objawów (np. stan zapalny). Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty urologa. Do poradni urologicznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
Ryszard Hanecki Urolog, Warszawa
82 poziom zaufania

Samoistne bóle okolicy żołędzi przy braku widocznej przyczyny, urazu i jakiejś choroby tzw. układowej mają najczęściej pochodzenie czynnościowe i ustępują samoistnie po jakimś czasie (1-3 mies). Proponuję zdystansować się od problemu i odczekać.. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy