Czy kłucie serca i duszności mogą być spowodowane nerwicą?

Witam mam pytanko jęsli odczuwam cały czas kłucia serca i duszności czy może być to spowodowane nerwicą ?moje ciśnienie to 120 na 80

Odpowiedź jest twierdząca, opisywane objawy mogą mieć podłoże psychologiczne, gdyż psychika i ciało są ze sobą ściśle związane. Odczucia "kłucia w sercu, duszności" mogą być przykładowo fizjologicznym komponentem nieuświadamianego uczucia lęku, "rozterek sercowych" bądź szeroko rozumianego stresu psychologicznego. Nie oznacza to oczywiście, że problemy kardiologiczne są wykluczone.

Ciśnienie 120 na 80 to optimum. Jeśli przy takim ciśnieniu zauważa Pani u siebie kłucia serca i duszności, to mogą to być objawy nerwicy.

Zachęcam Panią do umówienia się na spotkanie z psychoterapeutą. Tam będzie mogła Pani porozmawiać o zauważanych u siebie objawach i poszukać sposobów radzenia sobie. W tego typu problemach szczególnie dobrze sprawdza się psychoterapia poznawczo-behawioralna.

Pozdrawiam!