Czy kłucie w brzuchu może być spowodowane Helicobacter?

Witam, mam 24 lata jakiś miesiąc temu zachorowałem na anginę i od tego się zaczęło ... Zaczęło mi się przewracać w brzuchu jezyk i podniebienie zrobiło mi sie białe, straciłem apetyt, po zjedzeniu jednej kanapki (jadałem po 4) czułem się pełny w nadbrzuszu, byłem osłabiony. Lekarz rodzinny skierował mnie na gastroskopię ale termin mam na 14 czerwca. Lecz od jakichś 2 tygodni po zakończeniu brania antybiotyku Ospen 1500 czułem się coraz lepiej ale biały nalot na jezyku został, lekkie kłucia z każdej strony brzucha czuję co jakiś czas (sporadycznie) a ogólnie czuję się świetnie. Czy przeszło mi samo ? sie naczytałem w internecie o jakichś nowotworach, bakteriach helicobakter powinienem sie obawiac ?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinien pan udać się na zaplanowane badanie endoskopowe, ponieważ wniesie ono bardzo dużo informacji diagnostycznych i pomoże wyjaśnić przyczynę pana dolegliwości. Stosowanie antybiotyku mogło przejściowo zmniejszyć objawy z górnego odcinka przewodu pokarmowego.