Czy kłujący ból serca może wskazywać na zawał?

Obudził mnie hałas w domu na pół śpiący przewróciłem się z prawego boku na lewy i poczułem ból (raczej kłujący ) serca przewróciłem się na plecy dalej go odczuwając i w końcu na prawą stronę i ustał, poleżałem chwile myśląc co mi się dzieje i wstałem i poszedłem do komputera siedząc i szukając objawów zacząłem się trząść. Minęło pare minut pisząc to już się lepiej czuje lecz ciągle czuje dziwne uczucie przy sercu tam gdzie mnie bolało już miałem takie bóle właśnie leżąc lub przerwacając sie na lewy bok nie oddychając głęboko przechodziły po jednym dniu zazwyczaj. Szukając co mi jest to najczęściej co znalazłem to zawał serca chciałbym wiedzieć co mi może dolegać.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Taki kłujący ból w klatce piersiowej może być również wynikiem chorób płuc, czy nerwobólem. Jednak mimo wszystko warto aby skonsultował Pan to z lekarzem. Jeśli dolegliwości się mocno nasilą, to należy zgłosić się do lekarza jak najszybciej.