Czy kobieta, która ma już dziecko może zajść w ciążę bez wytrysku?

Witam. Mam takie głupie pytanie, gdyż kolega mnie poinformował, że podczas stosunku z kobietą, która już posiada dziecko (stosunek bez prezerwatywy) nawet bez wytrysku może zajść znowu w ciąże gdyż wydzielają się jakieś płyny na penisie... Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Podczas pobudzenia seksualnego z penisa wydziela się płyn ejakulacyjny będący naturalnym lubrykantem (substancją nawilżającą). U wielu, choć nie u wszystkich mężczyzn, zawiera on niewielką ilość plemników, dlatego też zdaniem specjalistów stosunek przerywany nie jest dobrą metodą antykoncpecyjną.

Na temat ryzyka zajścia w ciążę może Pan poczytać więcej pod adresem:
http://parenting.pl/portal/szukaj/preejakulat

Pozdrawiam serdecznie!