Czy kobieta może stosować lek Minovivax 5% po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, ze wzgledu na wzmozone wypadanie wlosow, dermatolog przepisal mi roztwor Minovivax 5% (w ulotce zaznaczono, ze jest on przeznaczony tylko dla mezczyzn, kobiety powinny stosowac Minovivax 2%). Wstepnie lekarz uznal za przyczyne wypadania wlosow odstawienie antykoncepcji hormonalnej. W ulotce zaznaczono tez, zeby leku nie stosowac, jesli wypadanie wlosow spowodowane jest wlasnie zaprzestaniem kuracji hormonalnej. Czy powinnam prosic lekarza o zamiane leku na inny? Prosze o pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Dla pewności sugeruję skontaktować się z tym lekarzem czy na pewno ten preparat jest dla Pani odpowiedni.
Pozdrawiam