Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem?

Witam jestem w 6tyg. ciąży. W tym tygodniu lecę 4 godziny do Polski, natomiast będąc w 8 tygodniu odbędę parę lotów mianowicie 2.5 godz. do Londynu a potem 11.5 godz. do Los Angeles przesiadką i 1 godz lotu do San Francisco. Wracamy kiedy będę w 9 tygodniu i loty odbędą się w ten sam sposób. Proszę o radę czy mogę lecieć ?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę zasięgnąć opinii ginekologa prowadzącego ciążę, gdyż on najlepiej wie, jak rozwija się dziecko, czy wszystkie Pani wyniki są w normie, na co Pani choruje przewlekle itd. Bez takich informacji nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi, czy może Pani latać samolotem.