Czy kobieta w wieku 42 lat ma jeszcze szanse przytyć na twarzy?

Dzień dobry Czy kobieta w wieku 42 lat ma jeszcze szanse przytyć na twarzy, zbudować na twarzy tkankę tłuszczową w sposób nieinwazyjny, tzn bez ingerencji medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej, mam raczej na myśli dietę, suplementy, ćwiczenia itp. Dodam, że nigdy nie paliłam papierosów, mam skórę mieszaną, bardziej w stronę tłustej ale wrażliwą. Co można zrobić by się zaokrąglić na twarzy, co warto jeść? Czy w tym wieku jest to jeszcze możliwe? Dziękuję

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Niestety nie ma sposobów na to, aby przytyć tylko na twarzy, niezależnie od wieku. Tkanka tłuszczowa rozkłada się u każdej osoby trochę inaczej. Radziłabym raczej skupić się na zdrowej, racjonalnej diecie, z dużą ilością warzyw i owoców, zdrowych tłuszczów, ryb, produktów pełnoziarnistych, wtedy wygląd cery się poprawi i będzie jeszcze atrakcyjniejszy.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka