Czy kobieta zmagająca się z niewydolnością żylną lub zakrzepicą może zażyć tabletkę awaryjną?

Czy kobieta zmagająca się z niewydolnością żylną lub zakrzepicą może zażyć tabletkę "po" (chociaż raz w życiu)? Pytam, bo przeczytałam wywiad z panią ginekolog, która twierdzi, że „Tabletki po są bezpieczne. Nie ma przeciwwskazań wobec stosowania tego leku". Ale na ulotkach tego typu tabletek jest napisane, że należy poinformować lekarza, jeśli występują zaburzenia zakrzepowo-zatorowe (co sugeruje, że być może nie powinnam zażywać "tabletki po" w przebiegu tego typu schorzeń).

Magdalena StusiĹska

Tabletka 'po' może podobnie jak anykoncepcja hormonalna spowodować lub nasilać zakrzepicę. Tak więc Pani tok myślenia jest jak najbardziej prawidłowy- przed jej użyciem warto skonsultować się z lekarzem.