Czy kochając się w ostatni dzień okresu mogę być w ciąży?

Witam. Najpierw napiszę, że od 7 miesięcy stosuje N***. Moim dniem wkładania/wyjmowania pierścienia jest niedziela. 17 października wyjęłam pierścień. W środę dostałam okres (zawsze dostaję regularnie w środy). Zgodnie z działaniem N***, kolejny założyłam w niedziele tydzień później 24 października. Byłam pewna na 100%, że okres mi się już skończył. W poniedziałek 25 października odbyłam stosunek z moim chłopakiem. N*** był naszym jedynym zabezpieczeniem (tak jak zawsze). Jednak parę godzin później wyleciał brązowy śluz (końcówka okresu). I teraz moje pytanie jest takie. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Sam producent N*** uwzględnił fakt, że jest taka możliwość, ale tylko gdy N*** stosujemy pierwszy raz. Wtedy trzeba od momentu założenia odczekać, albo zastosować dodatkową metodę antykoncepcji. Trochę się przeraziłam, bo byłam pewna że okres mi się skończył już. Więc wychodzi na to, że kochałam się w ostatni dzień okresu, ale z N***. Proszę o odpowiedź. Czy mogę być w ciąży?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Teoretyczna możliwość zajścia w ciążę jest zawsze. Ale przy regularnym stosowaniu pierścienia N*** - tak jak Pani stosuje 21 dni krążek i 7 dni przerwy - ryzyko jest bliskie zeru. Preparat ten zachowuje swoje działanie antykoncepcyjne niezależnie od krwawień, czyli krwawienie z odstawienia nie musi się Pani skończyć przed założeniem kolejnego krążka i nie świadczy to o nieprawidłowościach w jego działaniu.
Pozdrawiam!