Czy kołatanie serca może być skutkiem ubocznym stosowania antybiotyku?

Witam w wymazie z gardła wyszedł mi paciorkowiec z grupy C obfity. Moje objawy to uczucie kluchy w gardle i ropny posmak w gardle oraz stany podgorączkowe. Dostałam amotaks w dawcę 1,5 gram dwa razy dziennie przez 7 dni. Po czwartym dniu w nocy wybudzili mnie silne kołatanie serca tętno sięgało do 150 na minutę. Znalazłam się w szpitalu, po stwierdzeniu parametrów okazało się ze jest już stabilnie chociaż na początku tętno było 150 i ciśnienie 140/100. Czy mogł to być skutek uboczny antybiotyku?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani stan najprawdopodobniej nie były wywołany stosowaniem antybiotyku. Doszukiwałbym się przyczyny w pani chorobie podstawowej lub innej chorobie współistniejącej.