Czy kołatanie serca może świadczyć o nerwicy?

Witam mam pytanie biorę leki na cisnienie mam 117 /75 puls zawsze 60 65 cukier na czo 105 89 cholesterol 219 i uważam że podwyższony a lekarz twierdzi że w moim wieku 37 lat to jest norma,od paru tygodni mam uczucie kołotanie serca i nie pokój poszłam do lekarza zrobiono mi ekg pod czas ekg miałam kołotanie a wynik był dobry lekarz powiedział że to wskazuje na nerwice i dostałam lek pramolan jedną tabletkę na na noc i nic nie pomaga w ciągu dnia mam te kołotania zrobiłam dodatkowo badanie tarczycy i jest dobrze i nie wiem co mi dolega z tym kołotaniem. Może faktycznie mam nerwice?? ale nie mam powodu do nerw , mam prace 12 godzin siedząca przy biurku nie pije ale troszkę popalam i mam lekką nadwagę . prosze podpowiedzieć jakie mam zrobić badanie bo obawiam się żeby nie było probłemu z serduszkiem . Dziekuje

Witam jeżeli to nerwica, to nie powinno się stosować farmakologii tylko udać się jak najszybciej do dobrego psychoterapeuty. To że Pani nie ma powodu do nerwów prawdopodobnie się Pani tylko wydaje:

Żyjemy w czasach zdominowanych przez stres, stres powodowany
ustawiczną walką o byt, koniecznością rozpychania
się łokciami, bezwzględnością innych ludzi, permanentnym
zagrożeniem egzystencjalnym, globalizacją,
mniej lub bardziej realnym zagrożeniem terrorystycznym,
toczącymi się już gdzieś niedaleko wojnami, ustawicznym
pośpiechem...- ten rodzaj stresu to stres globalny,
permanentny.
Na ten stres nawarstwia się u bardzo wielu ludzi stres
chroniczny wywoływany przez zanik wartości moralnych, mobbing, manipulacje, kiepski
stan służby zdrowia, pogoń za pieniądzem, biedę, bezwzględną konkurencję na rynku, samotność,
Brak czasu na relaks.(sama Pani pisze, że praczje 12 godzin)
Radziłbym Pani także zapoznać się z tymi artykułami:
https://portal.abczdrowie.pl/stres-ten-podstepny-morderca-zabija-po-cichu
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
Pozdrawiam