Czy kolejne ciąża stanowi dla mnie zagrożenie?

Czy za pierwszym razem, jak urodziłam dziecko i zemdlałam na porodówce, bo utraciłam za dużo krwi, to czy za drugim razem jak zajdę w ciąże, jest to dla mnie niebezpieczne?
Chciałabym mieć drugie dziecko, ale nie wiem, czy nie będę miała znowu takich komplikacji jak za pierwszym razem.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
nie ma zależności, że jeżeli raz pojawiły się takie komplikacje, to powtórzą się przy kolejnej ciąży. Każda ciąża przebiega inaczej. Ponadto poród porodowi też nie jest równy. Zazwyczaj pierwsze porody są najcięższe, a kolejne już dużo łatwiejsze. Ale oczywiście i tu nie ma reguły.
Przed planowaną ciążą proszę jeszcze skonsultować się ze swoim ginekologiem. Nie znam dokładnie Pani sytuacji, więc mogę udzielić tylko takich ogólnych rad.
Pozdrawiam