Czy kolejny zabieg jest konieczny?

Jestem kobietą w wieku 48 lat. W 2008 roku miałam zabieg usunięcia guzka piersi - rozpoznanie fibrosclerosis. Po 6-ciu miesiącach, podczas kontrolnego badania USG wykryto kolejne zmiany w tej samej piersi. W kwietniu tego roku miałam kolejny zabieg - rozpoznanie to dwie zmiany - jak wcześniej, dwie fibrosclerosis cum ductectasibus i jedna fibrosclerosis cum adenosi. Kontrolne USG zostało przeprowadzone 12.10.2009, gdzie są kolejne zmiany w piersi operowanej, zmian jest sześć oraz dwie zmiany w drugiej piersi i co jest najgorsze, że pierś, która była już operowana boli mnie. Co mam robić? Czy kolejny zabieg jest konieczny?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Decyzję o ewentualnym kolejnym zabiegu podejmie Pani razem z lekarzem prowadzącym. Myślę jednak, że nad tą decyzją trzeba się poważnie zastanowić, może w chwili obecnej wystarczyłaby obserwacja. Myślę, że powinna Pani mieć także wykonane badania hormonalne oraz trzeba rozważyć ewentualną zmianę leczenia farmakologicznego.

Pozdrawiam serdecznie