Czy kolonoskopia jest konieczna?

Witam, mam 28 lat, mężczyzna, 3 miesiące temu miałem jeden incydent z pojawieniem się krwi na papierze toaletowym po wypróżnieniu. Lekarz, po stwierdzeniu, że to nie są hemoroidy, dał skierowanie na kolonoskopie (termin październik). Dwukrotne badanie na obecność krwi utajonej-ujemne. Żadnych innych dolegliwości nie mam. Nadmienię także, że wtedy, gdy miał miejsce ten incydent, przyjmowałem Acard. Od razu zaprzestałem, do tej pory nie powtórzyła się ta sytuacja. Czy kolonoskopia jest konieczna?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jaki wywiad rodzinny? Czy ktoś chorował na raka przewodu pokarmowego? Inne dolegliwości? Spadek masy ciała? Jak morfologia? Bez odpowiedzi na te pytania nie da się ocenić konieczności badania.
Pozdrawiam