Czy kolonoskopię można przeprowadzić ze znieczuleniem?

Witam i bardzo proszę o poradę lekarza specjalistę bo muszę mieć wykonaną kolonoskopię a przeszłam w tym roku marzec kwiecień dwie operacje brzuszne wycięcie narządów rodnych rak i nast wycinanie węzłów w CO powiedziano mi że szczupłe osoby oraz po operacji(zrosty) , gorzej przechodzą badanie podobno jest bardzo bolesne i dlatego bardzo proszę o odpowiedz czy mogę mieć badanie bez znieczulenia czy wskazane jest pod narkozą w szpitalu Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedz Ania

Witam , proszę omówić szczegóły z lekarzem prowadzącym , wydaje mi się , że należy się Pani badanie w znieczuleniu!!! z.żurawski