Czy kompleksowe leczenie zębów w narkozie jest bezpieczne?

Witam serdecznie! Przez kilka lat przebywałam za granicą co wiązało się z dosyć ograniczonym dostępem do dentysty. Moje zęby są w strasznym stanie. Teraz mam trochę czasu w Polsce i chciałabym coś z tym zrobić. Słyszałam, ze można wyleczyć zęby w narkozie - od razy za jednym razem zrobić wszystko i być w tym czasie uśpionym. Czy to dobre rozwiązanie? Bardzo proszę o opinię
KOBIETA ponad rok temu

Witam.
Każdy rodzaj znieczulenia, oprócz ogromnych zalet, ma również i wady. Ze względu na dobro pacjenta, zawsze proponujemy takie postępowanie, które najlepiej nadaje się do danego rodzaju zabiegu i które jest najmniej obciążające dla organizmu. Myślę że podczas wizyty w gabinecie wraz z lekarzem prowadzącym ustali Pan metodę znieczulenia .Trudno tu jednoznacznie odpowiedzieć czy narkoza czy znieczulenie stomatologiczne miejscowe.Jeśli zęby są w" strasznym stanie" to jedna wizyta nie rozwiąże problemu.
Pozdrawiam.

Jest to dobre rozwiązanie wtedy, gdy pacjent ma kilka zabiegów do wykonania w jamie ustnej, mało czasu lub jeśli bardzo obawia się leczenia tradycyjnego. Zabiegi w narkozie są wykonywane w wyspecjalizowanych placówkach, a sam zabieg przeprowadzany jest z udziałem anestezjologa. Dodatkowo przed zabiegiem zlecone są badania mówiące o ogólnym stanie zdrowia pacjenta.Wszystko to wykonuje się dla bezpieczeństwa pacjenta.

Witam
Narkoza zawsze jest ryzykiem!!!!!!!!!
W dobie dobrego znieczulenia miejscowego długo i mocno działającego leczenie zachowawcze można wykonać na dwóch trzech wizytach w odstępie nawet jedno dniowym
Pozdrawiam

Jeżeli obawia się Pani leczenia lub ma silny odruch wymiotny jest to bardzo dobre rozwiązanie. Istnieje możliwość podczas jednej lub dwóch wizyt w narkozie wyleczyć wszystkie zęby. W narkozie można wykonać praktycznie wszystkie zabiegi stomatologiczne. Podczas znieczulenia ogólnego nad Pani bezpieczeństwem będzie czuwał wykwalifikowany zespół anestezjologiczny.

Po pierwsze znieczulenie ogólne nie jest obojętne dla zdrowia i niesie ze sobą pewne ryzyko.
Po drugie trzeba liczyć się z tym ,że prawidłowe leczenie jednego zęba np kanałowe leczenie trzonowca wraz z odbudową to około 3 godzin , jakoś trudno mi sobie wyobrazić lekarza , który to zrobi we wszystkich zębach na raz w warunkach znieczulenia ogólnego , które stanowi pewne utrudnienienie i anestezjologa , który zgodziłby się na kiklunastogodzinne znieczulenie w celu leczenia zębów , rozumiem przeszczep twarzy ale zęby??
Generalnie to chyba nie najlepszy pomysł.