Czy konieczna będzie ponowna operacja kręgosłupa?

Miałem w lutym 2018 operacje masywnej przepukliny krążka mk z wydzieleniem sekwestru z uciskiem lewego korzenia. po operacji było ok ból ustał. Od dłuższego czasu boli mnie kręgosłup lędźwiowy nie mogę się schylać ani leżeć na wznak, w nocy strasznie mnie boli przy przekręcaniu się na łóżku. Zrobiłem ponownie rezonans i wynik jest następujący: Niewielka nawrotowa centralno -lewoboczna przepuklina krążka mk modeluje worek opony twardej i spłyca światło zachyłka. Mam pytanie czy konieczna będzie ponowna operacja? Cały czas jestem na lekach przeciwbólowych. proszę o odpowiedz

Do pełnej konsultacji neurologicznej, neurochirurgicznej, jeśli ma Pan dolegliwości bólowe...
Ważny stan ogólny i neurologiczny, tryb życia, pracy i sprawność Pacjenta. Opis mMRI do interpretacji klinicznej. " w lutym 2018 operacje masywnej przepukliny krążka mk z wydzieleniem sekwestru z uciskiem lewego korzenia. po operacji było ok ból ustał. Od dłuższego czasu boli mnie kręgosłup lędźwiowy nie mogę się schylać ani leżeć na wznak, w nocy strasznie mnie boli przy przekręcaniu się na łóżku. Zrobiłem ponownie rezonans i wynik jest następujący: Niewielka nawrotowa centralno -lewoboczna przepuklina krążka mk modeluje worek opony twardej i spłyca światło zachyłka. " Jak rehabilitacja, stan ogólny, waga, leki ???
Opisane niewielkie zmiany zwyrodnieniowe... Ważna pełna ocena stanu zdrowia, waga, ciśnienie, wyniki laboratoryjne, Ważny tryb życia, pracy, stosowana gimnastyka . Jakie stosowano leki i z jakim skutkiem ?? Pozdrawiam i zapraszam Pozdrawiam i zapraszam .
Pozdrawiam i zapraszam