Czy konieczna jest biopsja węzła wartowniczego przy czerniaku?

Czy to możliwe, żeby przy czerniaku o stopniu Clarka IV nie trzeba było wykonywać biopsji węzła wartowniczego? Lekarz jej nie zlecił, podczas gdy wszędzie w internecie krążą informacje o tym, że jest to zabieg niezbędny.

Lek. Paweł Szadkowski

Przy rozpoznaniu czerniaka należy pobrać węzeł wartowniczy. Ciężko mi powiedzieć, dlaczego lekarz podjął taką decyzję, gdyż nie mam dostępu do pełnej dokumentacji medycznej chorego. Zawsze może Pani zasięgnąć opinii innego lekarza onkologa.